Anasayfa » KURUMSAL

KURUMSAL

Biruni Mühendislik ve Otomasyon Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi, sektörde 25 yılı aşkın tecrübesi olan iki mühendis tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Firmamızın ana faaliyet konusu Endüstriyel Otomasyon Proje ve Taahhüt hizmetleri olup, Endüstriyel Otomasyon Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Özel cihaz/Makine tasarımı ve Endüstriyel Teknik Servis alanlarında da hizmet vermekteyiz. Hedefimiz Türkiye ve tüm Dünya’daki müşterilerimize kaliteli ve yüksek emniyetli, kullanıcı dostu Yazılım ve donanım çözümleri sunmaktır. Kurucu ortaklarımız, Endüstriyel otomasyon alanında, özellikle ağır sanayi başta olmak üzere birçok sektörde farklı projelere imza atmışlardır. Firmamız müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için profesyonel bir mühendislik anlayışı ile çalışmaktadır. Elektrik ve Otomasyon pano tasarımı ve üretimi ve saha montajında tecrübeli ve güçlü bir ekiple çalışmaktadır.Firmamız projesinde kullandığı panoları (elektrik, otomasyon, sürücü ve müşteriye özel panolar vb.) Kocaeli Çayırovada bulunan çözüm ortağının (ELES) tesisinde yapmaktadır.

Kısa bir süre içerisinde büyümeyi hedefleyen firmamız , Endüstriyel Otomasyon ve özel makine/cihaz üretimi alanında büyümeyi yüksekten hedeflemiştir. Şirket olarak çıktığımız bu yolda; bu amaca gönül veren çok kıymetli tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize ve müşterilerimize teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.


Çalışma Alanlarımız:

Endüstriyel Otomasyon / Endüstriyel Elektrik Proje ve Taahhüt Hizmetleri
Endüstriyel Otomasyon / Endüstriyel Elektrik Proje Danışmanlığı ve Mühendislik Kontrol Hizmetleri
Otomasyon/Elektrik/Sürücü vb. panoların tasarım, imalat ve saha montajı
Sistem test ve devreye alma
PLC / SCADA / HMI Yazılım testi (Montaj öncesi)
Makine / Proses / Üretim Hattı Taşıma ve devreye alma
Otomasyon Sistemi Modernizasyonu(Eskiden yeniye)
Veri Toplama ve Raporlama Yazılımı
Reçete bazlı proses yazılımı
Endüstri 4.0 & Dijital Dönüşüm Sistemleri Otomasyon Altyapı Çözümleri
Özel Makine ve Cihaz Tasarım, Üretim ve Otomasyonu
Özel Kalite Test, Ölçüm Sistemleri Cihaz Tasarım, Üretim ve Otomasyonu
Robotlu Makine ve Üretim Sistemleri Otomasyonu
Endüstriyel Otomasyon Teknik Destek ve Servis
Otomasyon Eğitimi (PLC / SCADA / HMI)
Otomasyon Ürün Satışı

Kalite ve hizmet anlayışıyla sektörde tercih edilen, Türkiye ve dünyada, faaliyet alanlarında teknoloji ve ARGE çalışmalarında yenilikçi ve inovatif çalışmalarıyla lider ve öncü firma olmak. 

Endüstriyel otomasyon ve Özel makine/cihaz üretimi sektöründe teknolojik çözümler sunan firmamız, Türkiye ve Dünyadaki tüm müşterilerine ve onların paydaşlarına daha verimli, kaliteli ve emniyetli bir üretim ortamı sağlamayı amaçlar.

Şirketimiz, ihtiyaca veya müşteriye uygun endüstriyel otomasyon çözümlerini ortak akıl ile tasarlayıp, birlikte üreterek daha rekabetçi ve yenilikçi teknolojilerde lider, dinamik, etik değerlere bağlı, çalışanının fiziksel ve ruhsal anlamda iş sağlığı ve güvenliğini gözeten, çevreye ve insana duyarlı sektörde tercih edilen iş ortağı olmayı amaçlamaktadır.

 • Önce insan deriz.
 • Müşterinin velinimetimiz olduğuna inanır ve bunu tatbik ederiz.
 • Müşteri memnuniyeti en önemli önceliğimizdir.
 • Kalite ve emniyet en önemli prensibimizdir.
 • Empati yaparız. Kendimizin kullanmayacağı ürünü müşteriye de satmayız.
 • İşimize aşk mertebesinde bir tutku ile bağlıyız. Çalışmayı ibadet sayarız.
 • Daima yeni teknolojilerin peşindeyiz.
 • Sorumluluk almaktan çekinmeyiz.
 • Sadeliğin bereketine, kanaatinde en büyük zenginlik olduğuna inanırız.

  Bunlar olmazsa olmazlarımızdır.
                                                                                                                                    

Kalite Politikamız:

Endüstriyel Otomasyon ve özel makine/cihaz üretimi alanlarında faaliyet gösteren firmamız aşağıdaki ilkeleri Kalite Politikası olarak benimser;

 • Tüm faaliyeletlerimizde müşteri memnuniyetini göz önünde tutmak ve bu doğrultuda Ulusal ve Uluslararası kabul edilmiş değer ve standartlara uygun hizmet ve hizmet sunmak.
 • Tüm çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize kalite bilincini yaymak, Kurum içi ve dışı eğitimlerle bilgi ve becerilerini arttırmak, ekip çalışmasını benimsemelerini sağlamak ve nihayetinde yenilikçi ve inovatif düşünmeye yöneltip, sürekli gelişme ve yenilenme(Kaizen) sürecine katkıda bulunmalarını sağlamak.
 • Günümüzün gerekleri olan kalite, verimlilik ve zamanında teslim şartlarını her aşamada optimum seviyede gerçekleştirerek ürün maliyetlerini düşürerek israfı önlemek ve karlılığı arttırmak.
 • Müşteri, çalışan ve tedarikçilerimizin güvenini ve memnuniyetini kazanmak ve bunun sürekliliğini sağlamak.

  Biruni Mühendislik ve Otomasyon Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi yönetimi, Kalite standartlarına uygun bir sistemi, sürekli gelişmeye uygun bir yapıda kurulması ve yönetilmesi kapsamında gereken kaynakları tahsis etmek hususunda kararlıdır. Bu ilkeler şirketimiz ve çalışanlarımızın en temel görevi ve taahhüdüdür.

İş başvurusunda bulunup; ekibimize katılmak istiyorsanız aşağıda ki formu doldurup (ya da ik@birunimuhendislik.com adresine mail atarak), CV nizi bize yollayın.